| Part Number | 696274-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Pin Diameter | Circular - 0.070" (1.78mm) Dia |
| Length - Pin | 0.390" (9.91mm) |
| Length - Overall | 0.933" (23.70mm) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Insulation Diameter | 0.115" ~ 0.170" (2.92mm ~ 4.32mm) |
| Insulation | Insulated |
| Termination | Crimp |
| Features | - |
| Color | Blue |
Manufacturer: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: 696-8006-22
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: 696-8007-22
In Stock: 0