| Part Number | 6609075-9 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Connector Style | Custom Connection |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Current - IEC | - |
| Voltage - IEC | - |
| Current - UL | 15A |
| Voltage - UL | 100VDC |
| Filter Type | Filtered (EMI, RFI) - Commercial |
| Fuse | No |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle |
| Termination | Solder |
| Switch Features | - |
| Features | - |
| Fuse Holder, Drawer | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.48mm x 22.86mm |
| Panel Thickness | 0.031" ~ 0.068" (0.79mm ~ 1.73mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Ingress Protection | - |
| Approvals | CSA, UL, VDE |
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: HEATSINK EXTRUSION 37MM
In Stock: 0
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: HEATSINK EXTRUSION 37MM
In Stock: 0
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: HEATSINK EXTRUSION 37MM
In Stock: 0
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: HEATSINK EXTRUSION 37MM
In Stock: 0