| Part Number | 63AYC10B |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | Three Phase (Wye) |
| Configuration | Single Stage |
| Voltage - Rated DC | - |
| Voltage - Rated AC | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | 277V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | 480V |
| Current | 63A |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Applications | General Purpose |
| Approvals | UR |
| Operating Temperature | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Block |
| Inductance | - |