Home Product Index Filters Power Line Filter Modules 63AYC10B
TE Connectivity Corcom Filters 63AYC10B
Part Number
63AYC10B
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
LINE FILTER 63A CHASSIS MOUNT
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Power Line Filter Modules
TE Connectivity
TE Connectivity
In Stock 10 pcs
    158.13500/pcs
  • 10 pcs
    152.86500/pcs
  • 25 pcs
Product Parameter
Part Number63AYC10B
Part StatusActive
Filter TypeThree Phase (Wye)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)277V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)480V
Current63A
Frequency - Operating50/60Hz
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsUR
Operating Temperature-10°C ~ 40°C