| Part Number | 3DAFP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Connector Style | Custom Connection |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Current - IEC | - |
| Voltage - IEC | - |
| Current - UL | 3A |
| Voltage - UL | 125VDC |
| Filter Type | Filtered (EMI, RFI) - Commercial |
| Fuse | No |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle |
| Termination | Solder |
| Switch Features | - |
| Features | - |
| Fuse Holder, Drawer | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.48mm x 22.86mm |
| Panel Thickness | 0.031" ~ 0.068" (0.79mm ~ 1.73mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Ingress Protection | - |
| Approvals | CSA, UL, VDE |
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH JOYSTICK BALL 10A 250V
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH JOYSTICK BALL 10A 250V
In Stock: 0
Manufacturer: Grayhill Inc.
Description: DEVELOPMENT KIT, CONTAINS 3D50VT
In Stock: 24
Manufacturer: Grayhill Inc.
Description: 5-INCH VEHICLE DISPLAY, 2 CAN PO
In Stock: 6
Manufacturer: Grayhill Inc.
Description: 5-INCH VEHICLE DISPLAY, 2 CAN PO
In Stock: 4
Manufacturer: Grayhill Inc.
Description: 5-INCH VEHICLE DISPLAY, 1 CAN PO
In Stock: 7