Home Product Index Test and Measurement Equipment - Power Supplies (Test, Bench) Z36-24-IS510-U
TDK-Lambda Americas Inc. Z36-24-IS510-U
Part Number
Z36-24-IS510-U
Manufacturer
TDK-Lambda Americas Inc.
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
TDK-Lambda Americas, Inc.
In Stock 10 pcs
Product Parameter
Part NumberZ36-24-IS510-U
Part StatusActive
TypeBench (AC to DC)
Voltage - Supply85 ~ 265VAC
Voltage - Output0 ~ 36VDC
Current - Output0 ~ 24A
Display TypeDigital
Number of Characters4 (2)
Number of Outputs1
Size / Dimension13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
FeaturesProgrammable, RS232, RS485 and USB Interface
Power (Watts)864W