Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans KD1205PFS2 H
Sunon Fans KD1205PFS2 H
Part Number
KD1205PFS2 H
Manufacturer
Sunon Fans
Description
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Sunon
Sunon
  • 1 pcs
Total:0 Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number KD1205PFS2 H
Part Status Obsolete
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square - 50mm L x 50mm H
Width 10.00mm
Air Flow 8.5 CFM (0.241m³/min)
Static Pressure -
Bearing Type Sleeve
Fan Type Tubeaxial
Features -
Noise -
Power (Watts) 1.10W