Home Product Index Filters Common Mode Chokes UU16LFNP-303
Sumida America Components Inc. UU16LFNP-303
Part Number
UU16LFNP-303
Description
CMC 30MH 400MA 2LN TH
Product Parameter
Part NumberUU16LFNP-303
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency30mH @ 1kHz
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max)2.5 Ohm
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.866" L x 0.787" W (22.00mm x 20.00mm)
Height (Max)1.122" (28.50mm)