Home Product Index Filters Common Mode Chokes CPFC74BNP-102
Sumida America Components Inc. CPFC74BNP-102
Part Number
CPFC74BNP-102
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Description
CMC 2.5A 2LN 1 KOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Sumida Corporation
Sumida Corporation
Product Parameter
Part NumberCPFC74BNP-102
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)20 mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height (Max)0.209" (5.30mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Flat Lead
Related Products
CPFC74BNP-102
Manufacturer: Sumida America Components Inc.
Description: CMC 2.5A 2LN 1 KOHM SMD