Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Regulators - Linear TS14001-C023DFNR
Semtech Corporation TS14001-C023DFNR
Part Number
TS14001-C023DFNR
Manufacturer
Semtech Corporation
Description
IC REG LDO 2.3V 0.2A 8VDFN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Semtech
Semtech
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberTS14001-C023DFNR
Part StatusObsolete
Output Configuration-
Output Type-
Number of Regulators1
Voltage - Input (Max)-
Voltage - Output (Min/Fixed)-
Voltage - Output (Max)-
Voltage Dropout (Max)-
Current - Output200mA
Current - Supply-
PSRR-
Control Features-
Protection Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C