Home Product Index Capacitors Aluminum Capacitors 200LSQ6800M64X104
Rubycon 200LSQ6800M64X104
Part Number
200LSQ6800M64X104
Manufacturer
Rubycon
Description
SCREW TERMINAL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Aluminum Capacitors
Rubycon
In Stock 571 pcs
    23.77625/pcs
  • 20 pcs
Product Parameter
Part Number 200LSQ6800M64X104
Part Status Active
Capacitance -
Tolerance -
Voltage - Rated -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -
Polarization -
Applications -
Ripple Current - Low Frequency -
Ripple Current - High Frequency -
Impedance -
Lead Spacing -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Mounting Type -
Package / Case -
Related Products
200LSQ22000M90X141
Manufacturer: Rubycon
Description: SCREW TERMINAL
In Stock: 0
RFQ 46.43800/pcs
200LSQ10000MEFC64X119
Manufacturer: Rubycon
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW