Home Product Index Power Supplies - External/Internal (Off-Board) LED Drivers PLC-025S062D
Qualtek PLC-025S062D
Part Number
PLC-025S062D
Manufacturer
Qualtek
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 620MA
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
LED Drivers
Qualtek
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberPLC-025S062D
Part StatusObsolete
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output13 ~ 40 V
Current - Output (Max)620mA
Power (Watts)25W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
DimmingAnalog
FeaturesOTP, OVP, SCP
RatingsIP65
Operating Temperature-25°C ~ 50°C
Efficiency83%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension3.15" L x 3.07" W x 1.06" H (80.0mm x 78.0mm x 27.0mm)