Home Product Index Fans, Thermal Management AC Fans FDA2-17251QBHT4D
Qualtek FDA2-17251QBHT4D
Part Number
FDA2-17251QBHT4D
Description
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Qualtek
In Stock 45 pcs
    24.51500/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberFDA2-17251QBHT4D
Part StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionRectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width51mm
Air Flow250.0 CFM (7.08m³/min)
Static Pressure0.610 in H2O (151.9 Pa)
Noise59 dB(A)
Power (Watts)27.00W