Home Product Index Audio Products Alarms, Buzzers, and Sirens AI-2304-TT-24V-2-R
PUI Audio, Inc. AI-2304-TT-24V-2-R
Part Number
AI-2304-TT-24V-2-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Description
AUDIO MAGNETIC IND 15-27V TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Alarms, Buzzers, and Sirens
PUI Audio, Inc.
    3.06500/pcs
  • 10 pcs
    2.78750/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberAI-2304-TT-24V-2-R
Part StatusActive
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
Input TypeDC
Voltage - Rated24V
Voltage Range15 ~ 27V
Frequency400Hz
TechnologyMagnetic
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)85dB @ 24V, 10cm
Current - Supply30mA
Port LocationTop
Operating Temperature-20°C ~ 65°C
Approvals-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension0.906" L x 0.669" W (23.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)