Home Product Index Cables, Wires - Management Cable Ties and Cable Lacing PRST40SC-D30
Panduit Corp PRST40SC-D30
Part Number
PRST40SC-D30
Manufacturer
Panduit Corp
Description
TIE STUD MNT STD HS REL BLK 6.9"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Cable Ties and Cable Lacing
Panduit Corp
    0.21122/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberPRST40SC-D30
Part StatusActive
Wire/Cable Tie TypeStandard, Releasable
Bundle Diameter1.57" (40.00mm)
Length0.577' (176.00mm, 6.90")
Width0.190" (4.83mm)