Home Product Index Discrete Semiconductor Diodes - Rectifiers - Arrays MSD6100RLRA
ON Semiconductor MSD6100RLRA
Part Number
MSD6100RLRA
Manufacturer
ON Semiconductor
Description
DIODE ARRAY GP 100V 200MA TO92-3
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Diodes - Rectifiers - Arrays
ON Semiconductor
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberMSD6100RLRA
Part StatusObsolete
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 100V
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 135°C