| Part Number | AMIS41683CANN1RG |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | CAN |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: IC TXRX CAN HALF DUP 14SOIC
In Stock: 6000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: IC TXRX CAN HALF DUP 14SOIC
In Stock: 3000