| Part Number | 15C01SS-TL-E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 10mA, 200mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 10mA, 2V |
| Power - Max | 200mW |
| Frequency - Transition | 330MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | 3-SSFP |
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 15V 0.7A CP
In Stock: 108000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 15V 0.7A MCP
In Stock: 9000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 15V 0.6A SSFP
In Stock: 152000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 15V 1A CPH3
In Stock: 126000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 15V 1A MCPH3
In Stock: 0