| Part Number | A6RV-101RF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | BCD |
| Number of Positions | 10 |
| Current Rating | 25mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | - |
| Contact Finish | - |
| Height Above Board | 0.389" (9.90mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Termination Style | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | No |
| Features | Sealed |
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
In Stock: 217
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
In Stock: 148
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
In Stock: 2551
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
In Stock: 367
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 25MA 24V
In Stock: 2978
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 25MA 24V
In Stock: 335
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 25MA 24V
In Stock: 5094
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 25MA 24V
In Stock: 408