| Part Number | SM104031007FE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1G |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.340" (8.64mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Ohmite
Description: RES 10M OHM 1.5W 1% RADIAL
In Stock: 1787
Manufacturer: Ohmite
Description: RES 10M OHM 1.5W 5% RADIAL
In Stock: 1976
Manufacturer: Ohmite
Description: RES 100M OHM 1.5W 1% RADIAL
In Stock: 1895
Manufacturer: Ohmite
Description: RES 100M OHM 1.5W 5% RADIAL
In Stock: 1411