| Part Number | HVF2512T2004FE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 2M |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | High Voltage, Moisture Resistant, Non-Magnetic |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.032" (0.81mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512
In Stock: 414
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 1G OHM 1% 1W 2512
In Stock: 2140
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 1.5M OHM 1% 1W 2512
In Stock: 372
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 25K OHM 1% 1W 2512
In Stock: 381
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 250K OHM 1% 1W 2512
In Stock: 720
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 2.5M OHM 1% 1W 2512
In Stock: 153
Manufacturer: Ohmite
Description: RES SMD 50K OHM 1% 1W 2512
In Stock: 321