| Part Number | S151FL-5-RMM-2450S |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 5dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, MMCX |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 7.618" (193.50mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Nearson Inc.
Description: ANTENNA RUBB DUCK 2.4GHZ 5"CABLE
In Stock: 24