| Part Number | MGJ6D121505LMC-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -5V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 300mA, 300mA |
| Power (Watts) | 6W |
| Voltage - Isolation | 5.2kV (5200V) |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Features | SCP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency | 79% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 7-SMD Module |
| Size / Dimension | 1.57" L x 1.09" W x 0.37" H (40.0mm x 27.8mm x 9.4mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W DIP 12-15/5V
In Stock: 27
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SM 12-15/5V LOW
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SM 12-15/5V LOW
In Stock: 25
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SIP 12-15/5V
In Stock: 21
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W DIP 12-15/10V
In Stock: 54
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SM 12-15/10V LOW
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SM 12-15/10V LOW
In Stock: 25
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SIP 12-15/10V
In Stock: 60
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W DIP 12-20/5V
In Stock: 45
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC 6W SM 12-20/5V LOW
In Stock: 0