| Part Number | MGJ1D121509MPC-R13 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -9V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 42mA, 42mA |
| Power (Watts) | 1W |
| Voltage - Isolation | 5.2kV (5200V) |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Features | SCP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency | 73% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD Module |
| Size / Dimension | 0.78" L x 0.59" W x 0.17" H (19.7mm x 15.0mm x 4.4mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 15V -5V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 15V -5V 1W
In Stock: 80
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 15V -5V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 15V -9V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 19V -5V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 19V -5V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V/-5V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V/-5V 1W
In Stock: 80
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V/-9V 1W
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V/-9V 1W
In Stock: 80