Home Product Index Crystals, Oscillators, Resonators Crystals XRCMD32M000FXP54R0
Murata Electronics North America XRCMD32M000FXP54R0
Part Number
XRCMD32M000FXP54R0
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Crystals
Product Parameter
Part NumberXRCMD32M000FXP54R0
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±35ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)