| Part Number | XRCMD32M000FXP54R0 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 32MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±35ppm |
| Load Capacitance | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
In Stock: 3000
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
In Stock: 3000
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
In Stock: 0