Home Product Index Crystals, Oscillators, Resonators Crystals XRCHA20M000F0A01R0
Murata Electronics North America XRCHA20M000F0A01R0
Part Number
XRCHA20M000F0A01R0
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Crystals
Product Parameter
Part NumberXRCHA20M000F0A01R0
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Related Products
XRCHA20M000F0A01R0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
In Stock: 0
RFQ0.14625/pcs
XRCHA24M000F0A01R0
Description: CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD