| Part Number | SFELF10M7FAA0-A0 |
|---|---|
| Part Status | Last Time Buy |
| Frequency | 10.7MHz Center |
| Impedance | 330 Ohm |
| Bandwidth | 280kHz |
| Insertion Loss | 2.5dB |
| Filter Type | FM |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial - 3 Leads |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm) |
| Height (Max) | 0.354" (9.00mm) |
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: FILTER 10.7MHZ 280KHZ BAND RADIA
In Stock: 0