Home Product Index Filters Feed Through Capacitors NFM41CC101U2A3L
Murata Electronics North America NFM41CC101U2A3L
Part Number
NFM41CC101U2A3L
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 1806
Product Parameter
Part NumberNFM41CC101U2A3L
Part StatusLast Time Buy
Capacitance100pF
Tolerance-20%, +50%
Voltage - Rated100V
Current300mA
DC Resistance (DCR) (Max)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Thread Size-
Related Products
NFM41CC101U2A3L
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CAP FEEDTHRU 100PF 100V 1806