Home Product Index Filters Feed Through Capacitors NFM3DCC222R1H3L
Murata Electronics North America NFM3DCC222R1H3L
Part Number
NFM3DCC222R1H3L
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 1205
Product Parameter
Part NumberNFM3DCC222R1H3L
Part StatusActive
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +50%
Voltage - Rated50V
Current300mA
DC Resistance (DCR) (Max)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Height (Max)0.035" (0.90mm)