Home Product Index Capacitors Capacitor Networks, Arrays NFA31CC101S1E4D
Murata Electronics North America NFA31CC101S1E4D
Part Number
NFA31CC101S1E4D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CAP ARRAY 100PF 25V 1206
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Capacitor Networks, Arrays
Product Parameter
Part NumberNFA31CC101S1E4D
Part StatusLast Time Buy
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric Material-
Number of Capacitors4
Circuit TypeBussed
Temperature Coefficient-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), 10 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Related Products
NFA31CC101S1E4D
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: CAP ARRAY 100PF 25V 1206