Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors LQH66SN151M03L
Murata Electronics North America LQH66SN151M03L
Part Number
LQH66SN151M03L
Description
FIXED IND 150UH 420MA 882 MOHM
    0.58230/pcs
  • 350 pcs
    0.58230/pcs
  • 700 pcs
Product Parameter
Part NumberLQH66SN151M03L
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)882 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)