Home Product Index Filters Common Mode Chokes DLW43SH110XK2L
Murata Electronics North America DLW43SH110XK2L
Part Number
DLW43SH110XK2L
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CMC 11UH 360MA 2LN SMD AEC-Q200
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
    0.28017/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberDLW43SH110XK2L
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency11µH @ 100kHz
Current Rating (Max)360mA
DC Resistance (DCR) (Max)500 mOhm
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)0.110" (2.80mm)