Home Product Index Filters Common Mode Chokes DLP2ADN900HL4L
Murata Electronics North America DLP2ADN900HL4L
Part Number
DLP2ADN900HL4L
Description
CMC 130MA 4LN 90 OHM SMD
Product Parameter
Part NumberDLP2ADN900HL4L
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines4
Impedance @ Frequency90 Ohm @ 100MHz
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)130mA
DC Resistance (DCR) (Max)2.13 Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)0.036" (0.92mm)