Home Product Index Filters Common Mode Chokes DLP11SA900HL2L
Murata Electronics North America DLP11SA900HL2L
Part Number
DLP11SA900HL2L
Description
CMC 150MA 2LN 90 OHM SMD
Product Parameter
Part NumberDLP11SA900HL2L
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency90 Ohm @ 100MHz
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)150mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.75 Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.036" (0.92mm)