Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLA31BD471SN4D
Murata Electronics North America BLA31BD471SN4D
Part Number
BLA31BD471SN4D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 4LN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Ferrite Beads and Chips
Product Parameter
Part NumberBLA31BD471SN4D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines4
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)400 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric), 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)