Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ14CA
Microsemi Corporation MSMLJ14CA
Part Number
MSMLJ14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Product Parameter
Part Number MSMLJ14CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)