Home Product Index Discrete Semiconductor Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays APTM10DSKM19T3G
Microsemi Corporation APTM10DSKM19T3G
Part Number
APTM10DSKM19T3G
Manufacturer
Microsemi Corporation
Description
MOSFET 2N-CH 100V 70A SP3
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Microsemi Corporation
In Stock 675 pcs
    18.94140/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberAPTM10DSKM19T3G
Part StatusActive
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C70A
Rds On (Max) @ Id, Vgs21 mOhm @ 35A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs200nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds5100pF @ 25V
Power - Max208W
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)