Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans G9232X24B-FSR-CC
Mechatronics Fan Group G9232X24B-FSR-CC
Part Number
G9232X24B-FSR-CC
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 92X32MM CC 24VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
    6.12335/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberG9232X24B-FSR-CC
Part StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width32.00mm
Air Flow68.0 CFM (1.92m³/min)
Static Pressure0.330 in H2O (82.2 Pa)