Home Product Index Fans, Thermal Management DC Fans F8025L12B-FSR-EM
Mechatronics Fan Group F8025L12B-FSR-EM
Part Number
F8025L12B-FSR-EM
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Description
FAN AXIAL 80X25MM IP57 12VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
DC Fans
Mechatronics Fan Group
In Stock 245 pcs
    7.24000/pcs
  • 10 pcs
    6.89700/pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberF8025L12B-FSR-EM
Part StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.00mm
Air Flow29.0 CFM (0.821m³/min)
Static Pressure0.070 in H2O (17.4 Pa)