Home Product Index Circuit Protection Fuseholders LJ600302PR
Littelfuse Inc. LJ600302PR
Part Number
LJ600302PR
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fuseholders
Littelfuse Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberLJ600302PR
Part StatusObsolete
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass J
Fuse Size0.811" Dia x 2.252" L (20.60mm x 57.20mm)
Number of Circuits2
Voltage600V
Current Rating30A