Home Product Index Circuit Protection Fuseholders LH600301PR
Littelfuse Inc. LH600301PR
Part Number
LH600301PR
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fuseholders
Littelfuse Inc
  • 1 pcs
Total:0 Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number LH600301PR
Part Status Obsolete
Fuseholder Type Block
Fuse Type Cartridge
For Use With/Related Products NLS, RLS
Fuse Size 0.811" Dia x 5" L (20.60mm x 127mm)
Number of Circuits 1
Voltage 600V
Current Rating 30A