| Part Number | 0313.031VXP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 31mA |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Melting I²t | 0.00303 |
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 234
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 581
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 40MA 250VAC 3AB 3AG
In Stock: 117