| Part Number | LTC7149EUFD#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Down |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0V |
| Voltage - Output (Max) | -28V |
| Current - Output | 4A |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28TSSOP
In Stock: 143
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28QFN
In Stock: 428
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28TSSOP
In Stock: 57
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28QFN
In Stock: 228
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK INV ADJ 4A 28QFN
In Stock: 0