Linear Technology LTC6905CS5-100#TRMPBF
Part Number
LTC6905CS5-100#TRMPBF
Description
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
Family
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Linear Technology
    0.42300/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberLTC6905CS5-100#TRMPBF
Part StatusActive
TypeOscillator, Silicon
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply8mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C