| Part Number | LTC486IN#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Driver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 406
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28QFN
In Stock: 468
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28QFN
In Stock: 291
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER 3 CELL 28SSOP
In Stock: 0