| Part Number | LTC4244IGN#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Hot Swap Controller |
| Number of Channels | 4 |
| Internal Switch(s) | Both |
| Applications | CompactPCI™ |
| Features | Latched Fault, Thermal Limit, UVLO |
| Programmable Features | Current Limit, Fault Timeout |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V, ±12V |
| Current - Output (Max) | 100mA, 500mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTLR HOT SWAP CPCI I2C 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP CPCI I2C 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP CPCI I2C 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP CPCI I2C 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP CPCI I2C 20SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PCI-BUS W/HOT SWAP 20SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP 3.3V AUX 20SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CTRLR HOTSWAP 3.3V AUX 20SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CNTRLR HOT SWAP 36-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CNTRLR HOT SWAP 36-SSOP
In Stock: 0