| Part Number | LTC3776EUF#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, DDR, QDR |
| Voltage - Input | 2.75 V ~ 9.8 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output | 0.3 V ~ 9.8 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 208
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 498
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 18
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 2265
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0