| Part Number | LTC3733CG#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, AMD |
| Voltage - Input | 4 V ~ 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 0.8 V ~ 1.55 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG DL BUCK/LINEAR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 208
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 498
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 18
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 2265
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 16SSOP
In Stock: 0