| Part Number | LTC3108IGN#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Energy Harvesting |
| Current - Supply | 3mA |
| Voltage - Supply | 20mV ~ 500mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK/BOOST/LINEAR 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK/BOOST/LINEAR 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BUCK/BST TRPL ADJ 350MA 24QFN
In Stock: 276
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BUCK/BST TRPL ADJ 350MA 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10DFN
In Stock: 2637
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10MSOP
In Stock: 1596
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10DFN
In Stock: 180
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10DFN
In Stock: 0