| Part Number | LTC2986CLX-1#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Sensor Type | External |
| Sensing Temperature | -265°C ~ 1800°C |
| Accuracy | - |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Multiplexer, Register Bank |
| Output Type | SPI |
| Output Alarm | No |
| Output Fan | No |
| Voltage - Supply | 2.85 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SYSTEM MGR PMBUS 16CH 144BGA
In Stock: 255
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SYSTEM MGR PMBUS 16CH 144BGA
In Stock: 348
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR THERMAL
In Stock: 250
Manufacturer: Linear Technology
Description: MULTI SENSOR HIGH ACCURACY DIGIT
In Stock: 84
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR THERMAL
In Stock: 397
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR TEMP MEASUREMNT 48LQFP
In Stock: 202
Manufacturer: Linear Technology
Description: MULTI SENSOR HIGH ACCURACY DIGIT
In Stock: 320
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR TEMP MEASUREMNT 48LQFP
In Stock: 254
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR TEMP MEASUREMNT 48LQFP
In Stock: 218
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SENSOR TEMP MEASUREMNT 48LQFP
In Stock: 237