| Part Number | LTC2492IDE#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 7.5 |
| Number of Inputs | 2, 4 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 14-DFN (4x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 1856
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 1299
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 314
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 353
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 24BIT DELTA SIG 14-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 16BIT W/PGA 38-QFN
In Stock: 443
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 16BIT W/PGA 38-QFN
In Stock: 0